SSL Sertifikası

Web siteniz üzerindeki iletişimi SSL sertifikası ile güvenli hale getirebilirsiniz. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları hiç bir zaman web sitenizin güvenliğini sağlamaz.

SSL sertifikası Google politikaları gereği sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkmasına yardımcı olur. SSL Google´ın SSL sertifika sahibi sitelere arama sonuçlarında öncelik tanıyacağı haberinin yayılması ile SEO işlevi de gündeme geldi.

SSL sertifikasının sağladığı güvenliği tüm Web Hosting paketlerimizde kullanabilirsiniz.

Bir web sitesinin adresinin https:// ile başlaması,  tarayıcıda kilit simgesi gösterilmesi o sitenin SSL teknolojisi kullandığını gösterir. Teknik olarak SSL teknolojisi, veri ileten iki taraf arasında şifreli bir link sağlanmasıdır diye açıklansa da bir tüketici için ssl nedir Tüketici için web tarayıcısında “kilit” simgesini görmek sadece o sitenin SSL teknolojisi kullandığını ifade etmez, aynı zamanda web sitesinin geçerli ve meşru bir kurum veya tüzel kişi olduğuna işaret eder. İnternet sitesi kullanıcıları özellikle e-ticaret müşterileri sadece verilerinin gizlenmesi konusunda değil, site sahibinin dolandırıcı mı yoksa meşru bir kişi/kurum mudur diye endişelenirler. SSL sertifikası üreten sertifika otoritelerinin bir işlevi de site sahibinin kimliğini doğrulamaktır. Bu doğrulama, sertifika sahibinin ilgili alan adının sahibi olduğuna dair basit bir doğrulama olabilir ya da sertifika için başvuran kurumun faaliyette olup olmadığı, adresinin telefonunun doğruluğu, başvuruyu yapan kişinin kurumda çalışıp çalışmadığı gibi bilgilerin araştırılmasını içerir.

SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır.
SSL,  eskiden olduğu gibi sadece yüksek güvenliğin gerektiren önemli verilerin girildiği  online bankacılık ve e-ticaret sitelerinde kullanılan bir teknoloji değil,  kullanıcı girişi yapılan her sitede kullanılması tavsiye edilen bir teknolojidir.
%100 Tarayıcı Desteği Chrome, Firefox, İnternet Explorer, Opera ve Safari gibi tüm tarayıcılarda geçerli bir sertifika edinin ve Ziyaretçilerinize veri trafiğini şifrelediğinizi, güvende olduklarını hissettirin.

Seçtiğiniz sertifika için uzun bekleme ve onay süreleri ile vakit kaybetmeyin.

May Hosting’de barındırdığınız web siteleri için otomatik kurulum avantajından yararlanın.

Tüm bankalarla %100 uyumlu olan SSL Sertifikalarının teslim süresi ortalama olarak 10-15 dakika sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir. Belge gerektiren sertifikaların işlemleri, gerekli belgelerinin temin süreçleri ile birlikte 1 ila 30 gün arasında sürebilmektedir.

0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesajı gönder

Maalesef şu anda çevrimiçi değiliz. Mesaj bırakırsanız size geri döneriz..

* İsminiz
E-Posta adresiniz
* Telefon
* Konu
* Mesaj / Sorunuzu açıklayın
CANLI DESTEK BAŞLAT

Hoşgeldiniz !

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Canlı destek başlatarak zamandan kazanın.

* İsminiz
* Mesaj / Sorunuzu açıklayın
E-posta adresiniz
Canlı destek - Çevrimiçiyiz !
Değerlendirme

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemize yardımcı olun! Lütfen verilen hizmeti değerlendirin.

Vermiş olduğumuz hizmete nasıl puan veriyorsunuz?